Výlet do Dubiček a okolí

Velikonoční neděli jsme jeli do Dubiček, odtud jsme šli na vyhlídku Mlynářův kámen. dál jsme na Doerellovu vyhlídku s také krásnými výhledy na Labe. V Dubičkách jsme se občerstvili a popojeli do Dolních Zálezel odkud jsme se vydrápali k Moravanskému vodopádu. Sem se rozhodně chci vrátit, nejspíš na podzim.

Focení jsem si dnes opravdu užil. Pár snímků jsem udělal na Mamiyu a pár snímků na dírkovku Dirkomu S180. Jen si nejsem jistý, jestli mi fotky od vodopádů vyjdou. Uvidíme.

Fotografie umístěné zde jsou pořízené mobilním telefonem, který používám jako dokumentační zápisník. 🙂

Mlynářův kámen:

Vyhlídka Mlynářův kámen se nachází nad řekou Labe nedaleko obce Dolní Zálezly, při Dubickém vrchu. Jde o vysunutou čedičovou skálu s umístěným kovovým křížem. Je odsud výhled do údolí Labe a na protější kopečky Českého Středohoří. Na kameni pod křížem je vepsána německá báseň: „Mír, miluj nádhernou přírodu, miluj jejího spasitele, miluj svého bližního jako sebe samého“. Zřejmě zde i bývalo pravěké signalizační místo.

Doerellova vyhlídka:

Vyhlídkové místo se nachází na vrchu Výslunní a z tohoto důvodu se jí také někdy říká, Výslunní vyhlídka. Své jméno má podle malíře Ernesta Gustava Doerella, který přenášel zdejší výhledy na svá plátna. Je odsud polokruhový výhled východním směrem na protější vrcholky Českého Středohoří (Plešivec, Deblík, Kamýk, Lovoš a další).

Moravanský vodopád:

Ve svahu nad Dolními Zálezly na potoku Moravanka se nachází Moravanský vodopád. Jde o soustavu několika menších kaskád v nepříliš hlubokém zářezu. O kousek výše se pak nachází hlavní asi 5 metrů vysoký vodopád na čedičovém podkladu.

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*